/

2016-04-10

Proste narzędzia – STRZAŁKA

Zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, tak w ogólnym zarysie, na tyle, ile wiemy o tym w tym momencie, dla nikogo specjalnie nie są dzisiaj już specjalna tajemnicą. Zdaniem neurobiologów do naszej świadomości dociera zaledwie znikomy ułamek procenta bodźców, które nasz mózg przetwarza w ciągu sekundy, a cała reszta „spychana” jest do podświadomości. Nie znaczy to natomiast, że pozostaje ona nieaktywna. Tak naprawdę, to właśnie ta nieuświadomiona część ma największy wpływ na nasze emocje, uczucia, zachowania, postawę życiową, a co za tym idzie to ona właśnie w decydujący sposób stanowi o jakości naszego życia, relacjach, samopoczuciu itd.

Mając tę wiedzę, znając, potwierdzoną setkami eksperymentów, rolę na przykład symboli w naszym życiu, warto to wykorzystać, żeby kierunkować w jak największym stopniu nasze najbliższe otoczenie w sposób nas wspierający i motywujący do pozytywnej kreacji życia i rozwoju.

Prosty przykład, w moim przypadku (i kilku innych sprawdzonych) bardzo mocny i skuteczny symbol podnoszący energię – STRZAŁKA SKIEROWANA DO GÓRY – proste, oczywiste, a naprawdę niezwykłe narzędzie.

arrow-156118_960_720

Od najmłodszych lat kodowani jesteśmy na „podążanie za kierunkowskazem” toteż nasz wzrok, nasza cała postawa automatycznie zwraca się w kierunku wskazanym przez strzałkę. Powieszona na wysokości wzroku, naprzeciwko drzwi wejściowych do mieszkania, dodatkowo wzmocniona np. kolorem czerwonym, podnosi energię, powoduje, że nasz wzrok automatycznie wznosi się do góry prostują się plecy i swobodnie przepływa energia. Wzrasta nasz potencjał, patrzymy śmiało przed siebie i wszystko wydaje się o wiele prostsze. Łatwiej przychodzi nam podejmowanie decyzji, procesy twórcze i najszerzej pojęta kreacja. Prostując się jakby automatycznie zrzucamy z siebie wszelkiego rodzaju ciężary, a nawet te trudne wydarzenia minionego dnia „pozostają za drzwiami”.

Na dodatek, wszystko to dzieje się kompletnie bez wysiłku z naszej strony, absolutnie automatycznie i poza udziałem świadomości. W moim życiu w każdym razie, od momentu, kiedy vis a vis drzwi wejściowych powiesiłam grafikę, w którą wpisany jest motyw strzałki, zaczęły się dziać rzeczy, które najwięksi nawet sceptycy, skłoni są klasyfikować w kategoriach cudu …

Z uwagi na, wrodzone mi, skłonności do ograniczania zbędnej pracy wszelkiego rodzaju, uwielbiam ten sposób kreowania swojej rzeczywistości. Bawię się tym doskonale, eksperymentuje, przeprowadzam z entuzjazmem kolejne doświadczenia i obserwuje zafascynowana efekty.